Delevan SP1008-103J
Part No.:
SP1008-103J
Description:
FIXED IND 10UH 258MA 1.7 OHM SMD
Shipping
SP1008-103J Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
258 mA
DC Resistance (DCR):
1.7Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)