Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SMWG-313-3HM3HM2HC-BLK-180 |
| Manufacturer | Mobile Mark Antenna Solutions |
| Series | SMW |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | C-V2X/DSRC, Navigation |
| Frequency Group | C-ITS |
| Frequency (Center/Band) | 5.9GHz |
| Frequency Range | 5.8GHz ~ 6GHz |
| Antenna Type | Dome |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 5dBi |
| Power - Max | 10 W |
| Features | Cable - 4.5m |
| Termination | Fakra |
| Ingress Protection | IP67 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 3.200" (81.28mm) |
| Applications | C-V2X, DSRC, C-ITS |
The following parts include "SMWG-313-3HM3HM2HC-BLK-180" in Silicon Labs SMWG-313-3HM3HM2HC-BLK-180.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.