Gowanda Electronics SMRF5025S-180K
Part No.:
SMRF5025S-180K
Shipping
SMRF5025S-180K Information
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.835 A
Current - Saturation (Isat):
2.835A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.500" L x 0.240" W (12.70mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)