Gowanda Electronics SMRF1812-039M
Part No.:
SMRF1812-039M
Package:
1812 (4532 Metric)
Shipping
SMRF1812-039M Information
Series:
SMRF1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
870 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)