Gowanda Electronics SMRF1210-330K
Part No.:
SMRF1210-330K
Shipping
SMRF1210-330K Information
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
720 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.130" L x 0.095" W (3.30mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)