Gowanda Electronics SML32S-821J
Part No.:
SML32S-821J
Shipping
SML32S-821J Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
349 mA
DC Resistance (DCR):
1.7Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)