Gowanda Electronics SML32S-391J
Part No.:
SML32S-391J
Shipping
SML32S-391J Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
830mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
42MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)