Gowanda Electronics SML32S-152JLF
Part No.:
SML32S-152JLF
Description:
MOLDED SHIELDED INDUCTOR
Shipping
SML32S-152JLF Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
288 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)