Gowanda Electronics SML32-330G
Part No.:
SML32-330G
Shipping
SML32-330G Information
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
720 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)