Gowanda Electronics SML32-100GLF
Part No.:
SML32-100GLF
Shipping
SML32-100GLF Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
525 mA
DC Resistance (DCR):
440mOhm Max
Q @ Freq:
28 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
700MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)