Gowanda Electronics SML32-033J
Part No.:
SML32-033J
Shipping
SML32-033J Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
711 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)