Meritek SMF150CA
Part No.:
SMF150CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
SOD-123FL
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC
Shipping
SMF150CA Information
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
820mA
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C