SMF110511R09LZF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SMF110511R09LZF |
| Manufacturer | Superworld Electronics (S) Pte. Ltd. |
| Series | SMF110511 (Z) |
| Package/Case | Nonstandard, 4 Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 90 nH |
| Tolerance | ±15% |
| Current Rating (Amps) | 77 A |
| Current - Saturation (Isat) | 135A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.125mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Nonstandard, 4 Lead |
| Size / Dimension | 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.441" (11.20mm) |
The following parts include "SMF110511R09LZF" in Silicon Labs SMF110511R09LZF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.