SMF100512R09KZF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SMF100512R09KZF |
| Manufacturer | Superworld Electronics (S) Pte. Ltd. |
| Series | SMF110512 (Z) |
| Package/Case | Nonstandard, 4 Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 90 nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 75 A |
| Current - Saturation (Isat) | 98A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.125mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Nonstandard, 4 Lead |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
The following parts include "SMF100512R09KZF" in Silicon Labs SMF100512R09KZF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.