Meritek SMCJ54CA
Part No.:
SMCJ54CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC
Shipping
SMCJ54CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMCJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.22A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C