Meritek SMCJ48CA
Part No.:
SMCJ48CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC
Shipping
SMCJ48CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMCJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.38A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C