STMicroelectronics SMC50J64CA
Part No.:
SMC50J64CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Description:
5000 W, 64 V TVS IN SMC
Shipping
SMC50J64CA Information
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SMC50J
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
47A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)