Eaton - Electronics Division SMBJE30A
Part No.:
SMBJE30A
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Shipping
SMBJE30A Information
Series:
SMBJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)