Eaton - Electronics Division SMBJE12CAH
Part No.:
SMBJE12CAH
Description:
TVS DIODE 12VWM BI
Shipping
SMBJE12CAH Information
Series:
SMBJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)