Meritek SMBJ120CA
Part No.:
SMBJ120CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC
Shipping
SMBJ120CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.11A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C