STMicroelectronics SMB6F64A
Part No.:
SMB6F64A
Description:
TVS DIODE 64VWM 134VC SMBFLAT
Shipping
SMB6F64A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)