STMicroelectronics SMB15F58AY
Part No.:
SMB15F58AY
Description:
TVS DIODE 58VWM 121VC SMBFLAT
Shipping
SMB15F58AY Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
83A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)