STMicroelectronics SMB15F15AY
Part No.:
SMB15F15AY
Description:
TVS DIODE 15VWM 32.5VC SMBFLAT
Shipping
SMB15F15AY Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
308A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)