Eaton - Electronics Division SMAJE85CA
Part No.:
SMAJE85CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMA
Shipping
SMAJE85CA Information
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJE
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)