Eaton - Electronics Division SMAJE51AH
Part No.:
SMAJE51AH
Description:
TVS DIODE 51VWM UNI
Shipping
SMAJE51AH Information
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)