Eaton - Electronics Division SMAJE36CAH
Part No.:
SMAJE36CAH
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC BI
Shipping
SMAJE36CAH Information
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)