Eaton - Electronics Division SMAJE26A
Part No.:
SMAJE26A
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA
Shipping
SMAJE26A Information
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJE
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)