Meritek SMAJ45CA
Part No.:
SMAJ45CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC
Shipping
SMAJ45CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C