Meritek SMAJ36CA
Part No.:
SMAJ36CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC
Shipping
SMAJ36CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.88A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C