Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ33CAH
Part No.:
SMAJ33CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Shipping
SMAJ33CAH Information
Manufacturer:
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)