Meritek SMAJ30CA
Part No.:
SMAJ30CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC
Shipping
SMAJ30CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.26A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C