Meritek SMAJ170CA
Part No.:
SMAJ170CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC
Shipping
SMAJ170CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.45A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C