Meritek SMAJ150A
Part No.:
SMAJ150A
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC
Shipping
SMAJ150A Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.65A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C