Meritek SMAJ12CA
Part No.:
SMAJ12CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC
Shipping
SMAJ12CA Information
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C