STMicroelectronics SMA6F64A
Part No.:
SMA6F64A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
TVS DIODE 64VWM 134VC SMAFLAT
Shipping
SMA6F64A Information
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
SMA6FxxA
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)