STMicroelectronics SMA6F13AY
Part No.:
SMA6F13AY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMAFLAT
Shipping
SMA6F13AY Information
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
SMA6F
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)