Gowanda Electronics SM3-330GLF
Part No.:
SM3-330GLF
Shipping
SM3-330GLF Information
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1.217 A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)