Gowanda Electronics SM3-033JLF
Part No.:
SM3-033JLF
Shipping
SM3-033JLF Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.231 A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)