Signal Transformer SLPPI05-15-100M-TR
Part No.:
SLPPI05-15-100M-TR
Description:
HI POWER IND 10.00UH 149.0 MOHM
Shipping
SLPPI05-15-100M-TR Information
Series:
SLPPI05
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)