Signal Transformer SLPPI04-02-R12M-TR
Part No.:
SLPPI04-02-R12M-TR
Description:
HI POWER IND 0.12UH 3.5 MOHM 30
Shipping
SLPPI04-02-R12M-TR Information
Series:
SLPPI04
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
24A
DC Resistance (DCR):
4.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)