Signal Transformer SLPPI03-12-R22M-TR
Part No.:
SLPPI03-12-R22M-TR
Description:
HI POWER IND 0.22UH 9.6 MOHM 12
Shipping
SLPPI03-12-R22M-TR Information
Series:
SLPPI03
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.5 A
Current - Saturation (Isat):
11A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)