Signal Transformer SLPPI03-12-3R3M-TR
Part No.:
SLPPI03-12-3R3M-TR
Description:
HI POWER IND 3.30UH 136.0 MOHM
Shipping
SLPPI03-12-3R3M-TR Information
Series:
SLPPI03
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
155mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)