Signal Transformer SLPPI03-12-100M-TR
Part No.:
SLPPI03-12-100M-TR
Description:
HI POWER IND 10.0UH 313.0 MOHM
Shipping
SLPPI03-12-100M-TR Information
Series:
SLPPI03
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
360mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)