SiTime SIT9347AE-4E1A25E400.000000
Part No.:
SIT9347AE-4E1A25E400.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 400.000000MHZ HCSL
Shipping
SIT9347AE-4E1A25E400.000000 Information
Series:
SiT9347, Endura™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Type:
XO (Standard)
Frequency:
400 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)