SiTime SIT9346AE-1C2A25E156.000000
Part No.:
SIT9346AE-1C2A25E156.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 156.000000 MHZ LVPEC
Shipping
SIT9346AE-1C2A25E156.000000 Information
Series:
SiT9346, Endura™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
89mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)