SiTime SIT9120AI-1D2-33E148.500000T
Part No.:
SIT9120AI-1D2-33E148.500000T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Shipping
SIT9120AI-1D2-33E148.500000T Information
Series:
SiT9120
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
148.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)