SiTime SIT9120AI-1C3-33E133.330000X
Part No.:
SIT9120AI-1C3-33E133.330000X
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
Shipping
SIT9120AI-1C3-33E133.330000X Information
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9120
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
133.33 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)