SiTime SIT9005AI-11-18ED48.000000X
Part No.:
SIT9005AI-11-18ED48.000000X
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Shipping
SIT9005AI-11-18ED48.000000X Information
Series:
SiT9005
Product Status:
Obsolete
Frequency:
48 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.515%, Center Spread
Current - Supply (Max):
5.5mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)