SiTime SIT9005AC-13H33EL39.323146G
Part No.:
SIT9005AC-13H33EL39.323146G
Description:
MEMS OSC XO 39.323146MHZ LVCMOS
Shipping
SIT9005AC-13H33EL39.323146G Information
Series:
SiT9005
Product Status:
Obsolete
Frequency:
39.323146 MHz
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.545%, Center Spread
Current - Supply (Max):
6.5mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)