SiTime SIT9003AI-33-33DB-32.00000X
Part No.:
SIT9003AI-33-33DB-32.00000X
Description:
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
Shipping
SIT9003AI-33-33DB-32.00000X Information
Series:
SiT9003
Product Status:
Active
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)